TenCate TECASAFE

TenCate TECASAFE – jsou to směsové tkaniny s nehořlavým vláknem ve směsi s bavlnou nebo celulozou, antistatické ve vazbě kepr a nebo ripstop.

Obrázek aplikace textilie Permanentně nehořlavé tkaniny, po styku s plamenem nebo jiskrou samozháší, vytvoří se zuhelnatělá izolační vrstva. V této skupině používá výrobce TenCate Protect nehořlavé vlákno ppan-fr ve směsi s para-aramidem na zvýšení pevnosti tkaniny. Materiály jsou vhodné na pracovní ochranné oděvy do chemického, energetického, plynařského i kovo průmyslu, do stavebnictví , pro vojenské využití , pro staniční oblečení hasičů. Tato skupina tkanin poskytuje uživatelů požadovanou ochranu proti široké skupine rizik a současně poskytuje vysoký komfort nošení,prodyšnost a dlkouhou živostnost oděvu.

Antistatické vlastnosti tkaniny jsou zajištěny použitím TenCate Static-Control uhlíkovým vláknem. Standardně se tkaniny vyrábí s úpravou Hydro-Tec což je vodoodpudivá úprava odolná také proti některým kapalným chemikáliím. Pracovní oděvy z těchto tkanin se komfortně nosí, jsou měkké, prodyšné a zároveň pevné. Volitelná je úprava Hydro-Control což je paropropustná vodě-odolná membrána.