TenCate Protect bv

TKANINY, KTERÉ CHRÁNÍ – TKANINY, KTERÉ I SLUŠÍ

 

Naším hlavním partnerem, kterého zastupujeme na trhu ČR a SK , a jehož produkty představujeme a dodáváme, je firma TenCate Protect bv .

Tohoto evropského výrobce zastupujeme pro regiony ČR,Slovenska a Maďarska. Hlavním produktem firmy TenCate Protect bv jsou tkaniny používané ve výrobě pracovních a ochranných oděvů.

Z naší kolekce si můžete vybrat tkaniny pro řešení mnoha oblastí rizik v průmyslu, službách, bezpečnostních složkách a jiné.

TECAWORK
– jsou tkaniny pro standardní pracovní oděvy. Jsou to hlavně pracovní kepry bavlněné a směsové, také s antistatickým vláknem, látky odolné ve styku s kyselinami a i používané v prostředí s požadavkem na vysokou viditelnost a tedy vyráběné v tzv. reflexních barvách. 
TECAPRO
– jsou to látky se sníženou hořlavostí zajištěnou povrchovou úpravou PROBAN*, tkaniny zabraňující šíření plamene a samozhášivé. V nabídce jsou verze tkanin bavlněné nebo směsové s úpravou PROBAN* (Rhodia) také v antistatické variantě. 
TECASAFE
– jsou nehořlavé tkaniny vyráběné z trvale nehořlavých vláken , které svou odolnost proti ohni a teplu časem,používáním ani údržbou nemění. Látky jsou vyráběné ve směsi nehořlavých vláken a bavlny, viskózy, s antistatickým vláknem a s různými úpravami proti vodě, chemikáliím atd.
TECASHIELD
– jsou trvale nehořlavé tkaniny z aramidových vláken ve složení Nomex , Kevlar, meta-aramid, para-aramid, dále zde jsou zastoupeny i vícevrstvé termobariery 
TECASTYLE
– je skupina tkanin, kde nabízíme vysoko-zátěžový materiál NB 1043 a také směsové tkaniny pro speciální použití v firemních odívání (strečové, canvas, piké, pepitko)

 

Všechny vyráběné a dodávané tkaniny z nabídky TenCate Protect jsou certifikovány podle příslušných EN norem včetně Öko-Tex Standard 100 a klienti tyto certifikace získávají jako podporu při certifikacích hotových ochranných oděvů.

 

PROBAN – trvalá nehořlavá úprava textilií:

Samozhášecí chemikálie, kterou se upravují tkaniny, vyrábí firma RHODIA pod značkou PROBAN. Tato úprava zajistí potřebnou bezpečnost jak pro průmyslový tak spotřebitelský trh.

Tkaniny upravované systémem  PROBAN jsou příjemné na nošení a zároveň splňují předpisy týkající se požární bezpečnosti pro výrobu ochranných oděvů i pro čalounictví. Jsou také vhodné pro dětské oblečení a ložní prádlo.

Výrobce pracovních a speciálních tkanin TenCate Protect, kterého zastupujeme v České republice, Slovensku a Maďarsku, je držitelem licence technologie PROBAN.

Firma TenCate Protect dle licence ověřuje a certifikuje vlastnosti vyrobené tkaniny z každé výrobní dávky a získává od firmy Rhodia certifikát na každou takto ověřenou výrobní várku tkanin s úpravou Proban. Výrobce zaručuje minimálně 50 praní, což odpovídá životnosti pracovního oděvu.