TenCate TECASTYLE

TENCATE Tecastyle - tkanina s označením NB-1043jedná se o vysoko-zátěžovou tkaninu, která se  řadí mezi venkovní - outdoor tkaniny se zvýšenou mechanickou odolností.

Ve standardu je dodávána s úpravou  Hydro-Tec ( hydrofobní a oleofobní  úprava vyhovující EN ISO 13034 typ  6 ) a také je vyráběna ve variantě s paropropustnou membránou Hydro-Control, kdy oděvy ve verzi s lepenými švy splňují požadavky vodě nepropustných oděvů  podle EN ISO 343 3/3.

Tkanina má lesklý vzhled díky 100% polyesterové přízi  v osnově a směsové přízi 65/35% PES/Bavlna v útku. Díky způsobu tkaní je směs bavlny na vnitřní straně tkaniny a tím jsou oděvy příjemné i při kontaktu s tělem. Větší poměr PES zajišťuje možnost barvení ve výstražných a kontrastních barvách splňujících normu EN ISO 20471 se zajištěním dlouhodobé barevné a vzhledové stálosti.

Tkanina je určena pro oděvy s vysokou intenzitou využití, průmyslovým praním při 75°C a je primárně určena na oděvy pro venkovní práce, jako jsou  záchranné služby, bezpečnostní služby, policie, lesnictví, doprava atd. tedy oblasti, kde je potřeba chránit  uživatele před nepříznivým počasím, zajistit zvýšenou viditelnost a také  mechanickou odolnost a celkovou životnost  oděvů.

Další informace v angličtině najdete na webu výrobce.